Bractwo Czarnego Sztyletu
WITAMY!


Forum RPG
 
IndeksIndeks  PortalPortal  FAQFAQ  GrupyGrupy  ZalogujZaloguj  RejestracjaRejestracja  

Share | 
 

 Opis Gatunku ©

Go down 
AutorWiadomość
Aghres
Admin
avatar

Krwiczka : nieoficjalnie Lexie.
Ubranie : tak jak na zdjęciu.

PisanieTemat: Opis Gatunku ©   Sro Lip 18, 2012 2:07 amWampir - Opis Gatunku:

Wampiry przynależą do gatunku odmiennego od homo-sapiens, doskonalszego biologicznie i mającego możliwość szybszego rozwoju i ewolucji.
Muszą posilać się zwykłym pożwwieniem (chleb,mięso,wino itp) jednak nie to daje im życiową siłę, możliwość rozwoju i utrzymania ciała w zdrowym stanie. Aby przetrwać muszą regularnie spożywwać krew od osobnika płci przecinej swojego gatunku (samiec spożywa krew samicy i odwrotnie). Szczegóły dotyczącfe aktu dokrwiania są szegółowo opisane w oddzielnym temacie.
Wampir statystycznie żyje około 1000 lat lecz to tylko statyski obnżone przez wysoką śmiertelność bezbronnych młodych osobników i tych niższego stanu które często są tropine prezez reduktorów. W rzeczywistości wampir może żyć o wiele wiele dłużej. Czy starzeją się? Raczej nie. W trakcie drametycznych przeżyć i bagaży doświadczenia mogą postarzeć się fizycznie maksynmmalnie do wielku 40+ lat, zdarza sie to jednak rzadko, tylko wiekowym wampirom majacym ponad 1000 lat i więcej, mogą też posiwieć. Im czystrza krew osobnika tym większe prawdopodobieństwo że posiada on specjalne umiejętności.
Najczęściej spotykane są umiejętności: wyczuwania emocji poprzez zapach, szybkiego gojenia się ran (rody wojowników, rany goją się w kilkanascie minut do kilkunastu godzin), mocny i wrażliwy węch oraz słuch, siła fizyczna. Mogą gasić świece i zapalać je siłą woli oraz zamykać zamki w dzrzwiach siłą woli (tu słaba telekineza). Niekiedy obdarzone są też silnym instynktem przetrwania. Każdy wampir jest zdolny do dematerializacji* lecz nie każdy to potrafi. Niektóre wampiry potrafia także wymazywać i przywracać wspomnienia z ludzkiej pamięci krótkotrwałej.
Wampiry egzystują gdzieś na granicy między tym, co ludzkie, a tym, co zwierzęce. Kochają i dobierają się w pary, jednocześnie zwą samych siebie „samcami” i „samicami”,którzy poczynają „młode”. Mają zwierzęce instynkty i pragnienia. Jednocześnie pozostają bardzo ludzcy. Ich społeczeństwo tak jak ludzkie, opiera się na małżeństwie i rodzinie ale wiaże się to bardziej ze zwierzęcą stadnością.Wampirem trzeba się urodzić. Jako gatunek odmienny od homo-sapiens, wampir posiada silny instynkt terytorialny, często uaktywniający się w rywalizacji samców o samicę.
Wampir rodzi się z matki i ojca wampira, bardzo rzadko ze związku wampira z czlowiekiem ( tu półwampir). Ciąża i poród to niebezpieczny okres dla samicy.
Do czasu właściwej przemiany uaktywnianej przez gen męśkie osobniki są bardzo słabowite, niepobudzone płciowo i niezolne do dematerializacji. Przemiana następuje około 25 roku życia. Przemiana trwa średnio 1-2 dni i jest to czas w którym ciało wampira rozwija się i ewoluuje. Wampir po przemianie nie może już wychodzić na światło słoneczne i musi reguralnie dokrwiać się od osobnika płci przeciwnej.
Swiatło słoneczne pali skórę wampirów, najpierw pojawiają się oparzenia 1 stopnia (5min), potem drugiego stopnia (przez następne 15 min) i trzeciego stopnia ( 20 minut ) po czym tkanka skórna popieleje.


Pół Wampiry to bardzo rzadko spotykane mieszańce zrodzone z rodziców wampira i człowieka. Pół wampir w przeciwieństwie do słabowitych pełnej krwi wampirówrodzi się jako normalny często silny fizycznie człowiek, po 25 roku życia dochodzi do przemany po której zwykle nie zmienia się, często ma swobodną możliwość poruszania się w świetle dnia. Tak jak wampir zrodzony z obojga rodziców, P/wampir nie starzeje się i musi reglarnia dokrwiać sie od wampira płci przeciwnej.


*Pre-Trans - skrót od 'Przed Transformacją' (przemianą). Czyli niedojrzały wampir lub pół wampir, który nie osiągnął jeszcze wieku 25 lat i nie przeszedł Przemiany. Wampiry Poniżej 25 lat mogą wychodzić na słońce (są jak ludzie) i nie potrafią się dematerializować., męskie osobniki bywają słabowite. Nie muszą pić krwi do czasu swojej przemiany, która odbywa się zwykle około 25 urodzin. Pre- -Transów wampiry mogą rozpoznać po zapachu. Reduktorzy jednak nie rozróżniają zapachu człowieka i wampira przed transformacją.

*Dematerializacja - Patrz temat: Pozostałe Pojęcia._____________________________________________________________________________
Wszystkie materiały publicystyczne etc. zawarte na stronie Black Dagger, są objęte ochroną ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.) (sprost.: z 1994, Nr 43, poz. 170, zm. z 1997 r. Nr 43, poz. 272 i Nr 88, poz. 554, z 2000, Nr 53, poz. 637). Nieważne czy są to po prostu posty, historie czy grafika. Kopiowanie lub wzorowanie się na forum lub jego części bez zgody autora, surowo zabronione! Każda taka próba będzie zgłaszana Biurze Ochrony Witryn Internetowych. Kopiowanie treści strony bez zgody głównego adrministratora jest kradzieżą i jest pociągane do odpowiedzialności karnej. Zabrania się kopiowania treści, grafiki oraz fabuły forum. W razie podejrzenia o kopiowanie treści naszego forum, postaramy się by złodziej został ukarany. ©
Powrót do góry Go down
http://black-dagger-reunion.forumpolish.com
 
Opis Gatunku ©
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Bractwo Czarnego Sztyletu :: Droga Przeznaczenia :: SYSTEM GRY-
Skocz do: